Spodnie kalesony męskie termoaktywne termiczne X- Bionic Energy Accumulator 4.0 Charcoal Yellow

ID: G0292

[sprawdź opinie]

  • Producent: X-Bionic
  • Kod producenta: EA-WP05W19M G099
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: 24h
  • 550,00 zł 459,00 zł
  • oszczędzasz 91 zł

Potrzebujesz pomocy?

Energy Accumulator 4.0 to wielokrotnie nagradzana bielizna termoaktywna dla zawodników z najwyższej półki.


Energy Accumulator 4.0 jest wielokrotnie nagradzanym liderem technologii dla najwyższego szczebla wydajności. Wspiera Twoją optymalną wydajność w każdych warunkach dzięki szeregowi opatentowanych funkcji. Wysoka strefowa kompresja optymalizuje krążenie krwi i chłodzenie skóry. Pot jest transportowany do stref o wysokim wydzielaniu ciepła i tam odparowywany dla najlepszego możliwego efektu chłodzenia. Doświadcz większej swobody ruchu, komfortu cieplnego i większej wytrzymałości dzięki Energy Accumulator 4.0.

 

Właściwości:

- Zastosowane technologie: THERMOSYPHON®, IDEO-WAISTBAND, Two-Step Front 3D Bionic, Sphere® System, ISO-Pads, Innerlap AirConditioning Zone®, Air-Conditioning Channel®, Air Guides®, InsulationPads, Expansion Ribs®, Partialkompression®

- Skład: 88% Polyamide, 7% Polypropylene, 5% Elastane 

- Izolacja wysoka

- Kompresja średnia

- Kolor antracyt/limonka

 

X-Bionic to najbardziej zaawansowana technologicznie bielizna na rynku która:

- Zamienia pot w "energię”. Dzięki specjalnym technologiom wspiera organizm w procesie termoregulacji, oszczędza energię , którą możemy wykorzystać do aktywności fizycznej

- Utrzymuje najkorzystniejszą dla aktywności fizycznej, stałą temperaturę ciała 37°C - ogrzewa kiedy jest nam zimno i chłodzi gdy jest gorąco

- Wykonana jest z materiałów o charakterze bakteriostatycznym, przez co zapobiega rozwojowi bakterii i ogranicza powstawanie nieprzyjemnego zapachu

- Produkowane są w nowoczesnej fabryce we Włoszech według najsurowszych norm europejskich, co zapewnia niezrównaną jakość i trwałość

- Produkt doceniony przez fachowców: nagrodzony ponad 300 razy na całym świecie

- 2 lata gwarancji

 


Technologie:

 

Technologia ThermoSyphon®

ELEMENTY Y – NATURALNA FORMA PRZEPŁYWU
Przepływ nieprzerwany i niezakłócony, ale kontrolowany. Ciepło ma tendencję do unoszenia się. Wilgoć dąży do opadania. Na tym skrzyżowaniu ciepłe powietrze miesza się z wilgocią i zmienia jej stan fizyczny do pary wodnej. Podgrzane powietrze działa jak pojazd dla wilgoci. W konsekwencji, obydwa z nich poddają się prawom termodynamiki i zasadom natury. Technologia TermoSyphon wspomaga ten proces dzięki elementom o kształcie litery Y. Para wodna przepływa wyznaczonymi kanałami elementów Y.

Technologia ThermoSyphon® znacząco zwiększa szybkość mieszania ciepłego powietrza z wilgocią. W rezultacie efekt chłodzenia w wyniku procesu odparowywania wilgoci znacząco wzrasta.

  • ZWIĘKSZONA POWIERZCHNIA Złożony system skręconych tuneli kanałów zwiększa powierzchnię parowania
  • WIĘKSZA STABILNOŚĆUnikatowa skręcona konstrukcja systemu ThermoSyphon zachowuje swoją strukturę nawet podczas intensywnego ruchu użytkownika.
  • WIĘKSZY PRZEPŁYWKształt litery Y wspiera procesy termodynamiki i przyspiesza przepływ ciepłego wilgotnego powietrza.

 

IDEO-WAISTBAND

Zoptymalizowany pod względem ergonomii pas w biodrach, z dłuższym tyłem zachowuje odzież w miejscu nawet podczas ciągłego ruchu.

 

3D Bionic Sphere® System

System odpowiedzialny za utrzymywanie stałej temperatury ciała oraz oszczędzanie energii. To trójwymiarowa struktura materiału stosowana w niemal każdym produkcie marki. Zlokalizowana w najbardziej strategicznych miejscach dla naszej termoregulacji: na plecach, klatce piersiowej, pod pachami oraz nad kością ogonową. W czasie wysiłku wilgoć transportowana jest na zewnątrz materiału a następnie odparowywana. Warstwa potu, która pozostaje na skórze, w połączeniu z wpadającym przez otwory w strukturze materiału świeżym powietrzem, chłodzi nasze ciało. Podczas odpoczynku z kolei, dzięki uwięzionej warstwie ciepłego powietrza, X-Bionic izoluje ciało przed chłodem utrzymując jego stałą temperaturę - funkcja chłodzenia znika wraz z potem.

 

AirConditioningZone ™

Z punktu widzenia wydajności mięśniowej wewnętrzna część uda jest mniejreaktywna na zimno. Wszyscy instynktownie wiedzą, że "gdy nasze ręce są zimnemożemy je   ogrzać między udami. Pomaga to nam szybciejodbudować nasze ogólne poczucie ciepła. Innerlap AirConditioningZone został umieszczony w tym obszarze Precyzyjnie wykonana dzianina sprawia, że chłodzenie początkowo odbywa się  poprzez wymianę powietrzaTak szybko, jak zaczynamy się pocić  aktywuje się system odparowywania umieszczony bezpośrednio przy samej skórze.

 

 

 

Skin Nodor
Specjalny materiał, który zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów chroniąc nas jednocześnie przed reakcjami alergicznymi. Wykorzystuje włókna zawierające nieorganiczny składnik antybakteryjny, który na skutek wzrostu temperatury ciała, stopniowo uwalniany jest na zewnątrz w postaci jonów. Jony hamują wzrost mikroorganizmów, co przekłada się bezpośrednio na ograniczenie wydzielania się nieprzyjemnych zapachów oraz zapobieganie ich kumulowania się nawet podczas wieloletniego użytkowania.

 

Aktiv-Bund

Activ- Bund dopasowuje się do każdej sylwetki nie powodując dyskomfortu.

 

Komfort
Każdy komplet X-Bionic tworzony jest w oparciu o obszerną i popartą szeregiem badań i doświadczeń wiedzę z zakresu fizjologii człowieka. Najwyższej jakości materiały, najnowocześniejsze rozwiązania, kilkadziesiąt patentów - to wszystko czyni z odzieży X-Bionic najbardziej komfortową markę na rynku. Najwyższą jakość produktów powstających w instytucie X-Bionic potwierdzają niezależne testy przeprowadzone przez szwajcarski instytut EMPA oraz system certyfikacji Swiss Army.

 

Nagrody
X-Bionic to wielokrotny zwycięzca konkursów na najbardziej innowacyjną markę Świata w kategorii odzież sportowa (ponad 500 nagród i wygranych w testach organizowanych na całym świecie). Zespół projektowy pod wodzą prof. Bodo Lambertza swój spektakularny sukces zawdzięcza idealnemu połączeniu estetyki, innowacyjnych funkcji oraz najwyższej jakości w każdym produkcie.

 

gwarancja najniższejceny

ekspresowawysyłka

profesjonalnedoradztwo

szerokiasortyment

doświadczenie20 lat

zwrot do14 dni

darmowa dostawa od400 zł

jeździki dla dzieci

sklep narciarski

Porady fachowców

Sprzęt na raty

montujemy i regulujemy zakupione rowery

Profesjonalny serwis rowerowy

Newsletter

Bądź zawsze
na czasie